Kategorie:

Zaprojektuj schody idealnie dobrane do Twojego wnętrza

Avatar
Opublikowane przez Ksawery

Stolmark jest to firma wykonująca usługi stolarskie w Gdańsku, tworząca niesamowite projekty schodów. Zamów to, co najlepiej pasuje do Ciebie i Twojego wnętrza! Jako jedna z niewielu  firm oferują tworzenie schodów w dopasowanym rozmiarze. Jeżeli nie wiesz co będzie najlepszym rozwiązaniem, to chętnie doradzą jak dopasować rozmiar i materiał, które posłużą do sfinalizowania twojego wymarzonego projektu.

Zobacz stronę www.

Dlaczego warto wybrać Stolmark jako wykonawcę schodów?

Przede wszystkim – wkładają serce i energię w zlecane im projekty. Zawsze słuchają potrzeb klienta, aby dopasować schody do jego wszystkich potrzeb i planów. Mogą Ci zaproponować wykonanie schodów z wielu rozmaitych materiałów. Najpopularniejszymi rozwiązaniami są schody:

  • drewniane
  • betonowe
  • szklane
  • dywanowe

Podczas wymyślania planu domu dużo osób myśli jaki rodzaj schodów wybrać, tak aby pasowały do kompozycji całego pomieszczenia. Schody stanowią ogniska każdego domu i dużo zależy od ich stylu. Ważne jest by dobrać odpowiedni rodzaj, tak aby schody stanowiły elegancki dodatek, bez przytłaczania całego pomieszczenia.  Po dobraniu odpowiedniego kształtu pora zastanowić się nad rodzajem tworzywa, z którego zostaną wykonane. Masz do wyboru od groma fantastycznych projektów, które nadadzą charakteru wnętrzu. Popularnym rozwiązaniem są schody drewniane. 

Schody do domu – z jakiego surowca?

Podstawą schodów każdej konstrukcji jest {materiał z których|tworzywo, z którego) są one zrobione. Dobrze dobrane tworzywo zapewnia trwałość na wiele lat oraz może nadać wnętrzu nietuzinkowości. Klasycznym i najbardziej znanym, oraz sprawdzonym materiałem jest drewno. Schody wykonane z drewna są świetnym wyborem dla fanatyków ciepłych przestrzeni, tworząc piękny rodzinny klimat. Coraz większą popularnością cieszą się też mocno rustykalne wnętrza, gdzie idealnie nada się surowe drewno. Zastanów się nad wyborem schodów metalowych, jeżeli preferujesz nowoczesne wnętrza. Metal kreuje nieco  surowy i minimalistyczny klimat. Znajdując się we wnętrzu, gdzie widać styl industrialny, na pewno poczujesz powiew ducha czasu.

Schody dywanowe, są miksem schodów drewnianych i metalowych. W większości są wykonane z drewna, jednocześnie zachowując minimalizm. W przypadku gdy zależy Ci na otrzymaniu efektu trwałej kompozycji to bardzo dobrym wyborem będą schody betonowe. Są bardzo solidne i będa pasowały do pomieszczeń o surowych wykończeniach, budynków gospodarczych, a także przestrzeni publicznych. Schody szklane są przeznaczone głównie do współczesnych i oświetlonych pomieszczeń. Te rozwiązanie bez wątpienia nadaje niepowtarzalnego charakteru.

Pamiętaj o balustradach

Niezależnie od schodów, które wybierzesz to z całą pewnością szklane balustrady będą pasowały do każdego ich rodzaju. Wprowadzą do Twojego domu  naprawdę nowoczesny styl zachowując jednocześnie użyteczność. Gdy zabierasz się za budowę lub odświeżenie domu, trzeba pamiętać o balustradach, ponieważ zwiększają bezpieczeństwo domowników.