Kategorie:

W jaki sposób zmniejszyć spalanie paliwa w samochodzie?

Nie da się ukryć, że spalanie jest niezwykle istotną kwestią, którą należy sugerować się podczas kupna samochodu. Należy jednakowoż zdawać sobie sprawę, że ostateczne spalanie nie jest zależne tylko i wyłącznie od specyfikacji samochodu (choć to też), lecz również od rodzaju oraz sposobów w jakie go eksploatujemy. Warto w związku z tym dowiedzieć się, jak zmniejszyć spalanie w samochodzie, aby nie zbankrutować i wydawać stosunkowo niewiele pieniędzy na paliwo niezależnie od tego, czy jeździmy wysłużoną ekonomiczną Skodą, czy też potężnym potworem o wielkiej pojemności silnika. 

Od czego zależy spalanie?

Niezwykle kluczowe jeśli chodzi o spalanie paliwa są: liczba koni mechanicznych, jak również pojemność silnika. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że to, jak prowadzimy samochód, także w istotny sposób wpływa na spalanie. Rzecz jasna dobrze jest zdawać sobie sprawę, że jazda miejska pochłania o wiele więcej paliwa, niż długa trasa pokonywana jednostajnym tempem, bez ciągłego zatrzymywania się oraz przyspieszania. Jeśli zatem kluczowym przeznaczeniem naszego samochodu będzie jazda miejska, najlepiej zainwestować w ekonomiczną jednostkę.

Jak zmniejszyć spalanie w samochodzie podczas codziennego poruszania się?

Żeby zredukować spalanie paliwa, warto trzymać się kilku niezwykle prostych reguł. Po pierwsze, dobrym pomysłem jest unikanie korków i wybieranie takiej trasy, która ogranicza tę kwestię do minimum. Poza tym dobrze jest utrzymywać względnie stałą prędkość na jak najwyższym biegu – w trasie idealną prędkością jest około 100-110 kilometrów na godzinę na piątym lub szóstym biegu. Ponadto, nie opłaca się decydować na nieustanne zwalnianie i przyspieszanie – jednostajność tempa jest najważniejsza, żeby spalanie było ograniczone do minimum. Mamy nadzieję, że rzeczowo odpowiedzieliśmy na pytanie dotyczące tego, jak zmniejszyć spalanie w samochodzie. 

Źródło informacji: torst.pl