Kategorie:

W jaki sposób przezwyciężyć nieśmiałość w mówieniu po angielsku?

Avatar
Opublikowane przez Ksawery

Nie da się ukryć, że obecnie znajomość języków obcych jest potrzebne. Bardzo często jednak osoby, które się go uczą spotkają się z blokadą i boją się używać angielskiego w praktyce. Jak to pokonać?  Angielski Skierniewice – tu z pewnością odnajdziesz kurs która pomoże Ci z przełamaniem się.

Nauka języka angielskiego – jak zacząć mówić?

Poznaj proste sposoby, które z pewnością pomogą ci osiągnąć większą płynność w mówieniu w języku angielskim.

  1. Czytanie na głos: pierwszy krok aby przełamać swoją nieśmiałość. Takim sposobem przyzwyczaisz mięśnie twarzy, język i pozostałe organy mowy do obcojęzycznych ruchów.

  2. Shadowing: jest to technika polegająca na powtarzania na głos słów czy też całych zdań po osobie, która posługuje się angielskim. Możesz ćwiczyć mówienie np. oglądając film, podczas słuchania podcastów albo powtarzając słowa z piosenki. Usłyszysz wtedy swój głos brzmiący w obcym języku i przyzwyczajaj się do niego.
  3. Scenki: ten punkt polega na wyobrażaniu sobie sytuacji w których ktoś mógłby się znaleźć między innymi w sklepie, na imprezie bądź w barze. Wymyślaj, że konwersujesz z kimś, warto ćwiczyć dialogi na głos, a także w myślach.
  4. Nagrywaj to jak mówisz po angielsku: warto używać gotowych zdań do powtarzania i nagrywania. Bez wątpienia na początku będzie dziwnie, jednakże po kilku godzinach z całą pewnością przywykniesz do tego.
  5. Znajdź kogoś aby używać z nim angielskiego w praktyce:jest dużo aplikacji które umożliwiają rozmawianie z obcokrajowcami. Oprócz tego dobrym wyjściem jest granie w gry na zagranicznych platformach i rozmawianie z obcokrajowcami