Kategorie:

Szczotki techniczne

Szczotki kojarzą się głównie z obowiązkami domowymi, szczególnie z zamiataniem. Należy jednak wiedzieć, że obszerne zastosowanie mają także we wszelkich dziedzinach gospodarki. Mowa oczywiście o szczotkach technicznych. Mają one kluczową funkcję w licznych halach produkcyjnych oraz w procesach logistycznych. Długo by wymieniać różnorakie branże, w jakich stosuje się szczotki techniczne – mowa na przykład o branży logistycznej, chemicznej czy farmaceutycznej.

Jakie typy szczotek technicznych są najpopularniejsze?

Jest mnóstwo rodzajów tych urządzeń. Mamy na przykład szczotki kątowe lub szczotki pędzelkowe – różnią się przede wszystkim kształtem oraz mnogością zastosowań. Olbrzymią popularnością może pochwalić się się jednak szczotka druciana tarczowa, która uchodzi za rozwiązanie ze wszech miar funkcjonalne. Stosuje się ją jako wsparcie do szlifierek kątowych oraz stołowych. Charakteryzuje się nade wszystko ergonomicznym kształtem, który umożliwia dotarcie do najmniej przyjaznych miejsc.

Szczotki nabędziesz np. u producenta – firmy Promat (-> https://www.promat-szczotki.pl/) z Wronek w Wielkopolsce.

Z czego wykonuje się szczotki techniczne?

Ze względu na to, że szczotki techniczne są urządzeniami przede wszystkim ściernymi, istotne jest, aby zostały wykonane z solidnych, trwałych materiałów. Tylko dzięki nim zachowają odpowiednią funkcjonalność i długą żywotność. Elementy ścierne takich urządzeń, jak szczotka druciana tarczowa, wykonuje się przede wszystkim z polietylenu, poliamidu i podobnych tworzyw zapewniających skuteczność działania.