Kategorie:

Od czego zależy cena OC?

Osoby, które pragną ubezpieczyć swój samochód, muszą liczyć się z bardzo różnorakimi cenami, które są zależne od wielu kwestii. Wielu właścicieli pojazdów nie może odnaleźć się w zawiłościach w tej tematyce. Warto zdawać sobie sprawę, że tanie oc warszawa jest w zupełności w zasięgu ręki, lecz trzeba zwrócić uwagę na parę rzeczy. 

Ubezpieczenie dla młodych kierowców

Nade wszystko na względnie tanie OC mogą mieć nadzieję doświadczeni kierowcy, a także ci, którzy nie spowodowali nigdy żadnego wypadku. Ubezpieczyciele kładą nacisk na to, ile czasu minęło od zdania egzaminu na prawo jazdy, ponieważ wedle wszelkich statystyk, osoby w wieku około dwudziestu lat są sprawcami największej ilości nieprzyjemnych stłuczek w trakcie prowadzenia pojazdu. W związku z tym młode osoby, których doświadczenie za kółkiem nie jest przesadnie pokaźne, muszą niestety spodziewać się, że na bardzo tanie OC będą musieli trochę poczekać. 

Marka pojazdu a cena OC

Ze wszech miar podobnie sprawa prezentuje się jeśli chodzi o markę auta. Według dostępnych statystyk, na najmniejsze OC mogą liczyć, niezależnie od swojego wieku, posiadacze pojazdu marki Skoda, a najwięcej muszą zapłacić kierowcy, które jeżdżą BMW. Różnica nie jest jednak pod tym względem specjalnie duża. Warto pamiętać także, że jeśli masz na swoim koncie stłuczkę lub wypadek, który spowodowałeś, ubezpieczyciel może nie być zbytnio przychylny do Twojego wniosku i zaproponować niezwykle kosztowne OC. Co interesujące, niektóre firmy ubezpieczeniowe patrzą również na takie czynniki, jak miejsce zamieszkania oraz intensywność ruchu w miejscu, w którym klient porusza się najczęściej.