Kategorie:

Nie tylko worki foliowe – co jeszcze produkuje się z folii HDPE i LDPE?

Worki foliowe to obecnie bardzo popularne produkty, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia i gospodarki. Robi się je z folii HDPE lub folii LDPE, w zależności od rodzaju danego worka oraz wachlarza jego zastosowań. Warto wyjaśnić, czym dokładnie charakteryzują się te rodzaje folii i do czego jeszcze się je używa. Dobrze jest mieć bowiem świadomość, że materiał ten jest niezwykle popularny w dzisiejszym świecie i znacznie wpływa na nasze funkcjonowanie.

Polietylen – czym się charakteryzuje?

Folia HDPE oraz foli LDPE są robione z tego wspaniałego materiału, jakim jest polietylen. Może pochwalić się on bardzo obszerną listą zalet, a wśród nich jest minimalna przepuszczalność wody oraz powietrza, a także odporność na szkodliwe działanie soli czy kwasów. Z tego właśnie powodu folie te wykorzystywane są w licznych dziedzinach przemysłu oraz życia codziennego Worki foliowe nie są jednak jedynymi produktami, które są wykonane z polietylenu. Trzeba wspomnieć także o takich produktach, jak na przykład foliopaki, torby foliowe, koperty kurierskie, worki na pellet oraz wiele, wiele innych produktów, z którymi mamy styczność w trakcie codziennego funkcjonowania.

Myślisz gdzie nabyć worki foliowe i foliopaki? Sprawdź producenta http://www.foldruk.net/

Folie HDPE i LDPE – różnice

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że zastosowań tych folii jest mnóstwo. Każdy doświadczony producent worków foliowych bardzo dobrze wie, że warto także skupić się na innych przedmiotach życia codziennego. Producent toreb foliowych bardzo często wykonuje również inne produkty z użyciem folii HDPE oraz LDPE. Warto jedynie wyjaśnić, że pomiędzy tymi foliami występują istotne różnice. Nade wszystko różnią się one jeśli chodzi o gęstość – HDPE ma znacznie większą gęstość, w związku z czym mamy do czynienia z materiałem dużo cieńszym. Wykonuje się z niego bardzo często między innymi torby foliowe oraz worki foliowe.

Worki foliowe – jak przebiega proces ich produkcji?

Wszystko zaczyna się od tworzyw sztucznych, które są niezbędne do produkcji worków foliowych.  Są częstym rozwiązaniem w wielu branżach, ponieważ są przejrzyste. To powoduje, że bez problemu można sprawdzić wszystko, co znajduje się we wnętrzu. Jest to bardzo istotne dla wszystkich klientów, którzy robią zakupy, gdy wcześniej zobaczą produkt. Surowce stosowane do produkcji stale ewoluują. W ostatnim czasie kładzie się mocny nacisk na ekologię i  środowisko. Aby zachęcać klientów wielu producentów postanowiło zastąpić dotychczas używane surowce, tymi bardziej naturalnymi. W tym celu wielu sięgnęło po półfabrykaty, które są pobierane z kukurydzy. Jest to dobre rozwiązanie, które zmniejsza wycinkę drzew. Dla wielu może być to niespodzianka, ale podczas produkcji wielkie znaczenie ma najsłynniejszy surowiec na świecie – ropa.

Jakie są rodzaje worków foliowych?

Worki foliowe można spotkać w wielu wariantach, jeśli chodzi o kształt, barwę czy wielkość. Niewiele osób zastanawia się z jakich materiałów można je wytwarzać.Są dzielone na kilka rodzajów. Bardzo znane są worki i reklamówki HDPE, które są wytwarzane z polietylenu o dużej gęstości. Są bardzo wygodne w użytku, ponieważ charakteryzują się przezroczystością i sporą rozciągliwością. Producent niewielkim kosztem jest w stanie zaspokoić wymagania konsumenckie wielu sklepów. Produkowane są są z cienkiej folii. Równie znane są także woreczki LDPE, które również są produkowane z polietylenu, różnica leży w niższej gęstości. Dzięki temu są mocniejsze i można je wielokrotnie używać. Można je odróżnić od HDPE tym, że podczas codziennego użytku nie usłyszymy żadnego hałasu. Niestety co za tym idzie, są automatycznie droższe. Każda osoba rozważająca zakup musi rozważyć co jest ważniejsze – ilość czy wytrzymałość. Kolejne na liście są wyroby MDPE, które łączą w sobie najlepsze cechy wyrobów HDPE oraz LDPE. Są znane dzięki swojej półprzezroczystej barwie. Warto także wiedzieć o workach z polipropylenu. Nie rozciągają się oraz nie przepuszczają zapachów i pary wodnej. Najczęściej można je spotkać w przemyśle spożywczym.