Kategorie:

Naprawa pomp wtryskowych i hydroforowych

Avatar
Opublikowane przez Ksawery

Pompy wtryskowe – czym są i kiedy się psują?

Pompa wtryskowa jest używana w starszych generacyjnie silnikach diesla. Jej zadaniem jest tłoczenie i dawkowanie oleju napędowego. Wyróżnić możemy dwa rodzaje pomp wtryskowych: rzędowe i rozdzielaczowe. Te drugie w pewnej chwili zastąpiły pompy rzędowe głównie dlatego, że są mniejsze i są sterowane elektronicznie.

Wszystkie usterki jakie zdarzają się pompą wtryskowym pokazują się poprzez złe działanie silnika. Najczęściej zdarza się sytuacja kiedy nie możemy włączyć silnika lub włączenie jest bardzo problematyczne nie tylko na zimnym, ale też na ciepłym silniku. Możliwa też jest głośniejsza praca silnika lub spadanie mocy i większy oraz ciemniejszy dym. Dość często jest to skutek opóźnionej zmiany oleju silnikowego albo zastosowanie takiego, który jest zanieczyszczony. Przyczyną bywa również zapchany filtr paliwa albo zwyczajnie uszkodzenie mechaniczne niektórych elementów.

Pompy hydroforowe – charakterystyka i dlaczego się psują?

Pompy hydroforowe umożliwiają nam czerpanie wody przykładowo do gospodarstwa domowego, domków letniskowych albo do podlewania ogrodu. Jest to dobra alternatywa dla pomp głębinowych i używane są w przypadkach gdy lustro wody leży do 8 metrów pod ziemią.

Pompy hydroforowe są dobrym wyborem ze względu na niewielkie gabaryty, dobrą cenę i ich montaż jest łatwy.

Niektóre części pomp zużywają się prędzej niż pozostałe i to jest najbardziej liczny powód usterek. Zazwyczaj podczas naprawy pomp hydroforowych przeprowadzana jest wymiana uszczelnienia hydrauliki – jest to bardzo ważne aby silnik działał poprawnie. Kolejną rzeczą robioną podczas naprawy bywa przetaczanie wirników i bieżni. Spowodowane jest to faktem, że w pompowanej wodzie może się znaleźć piasek. Gdy dostanie się do środka pompy, często powoduje powstawanie niewielkich wyszczerbień w wirnikach i bieżniach, a to bardzo mocno zaniża efektywność, umiejętność zasysania i ciśnienie pomp hydroforowych.

Dosyć często konieczność naprawienia pompy nie wynika z awarii urządzenia, ale instalacji, odpowiadającej za wtłaczanie wody. Najczęściej to zawór zwrotny, który jest umiejscowiony przy koszu w końcowym odcinku przewodu zasilającego, zatopionego w pompowanej cieczy, jest najbardziej awaryjnym elementem.

Gdzie naprawić pompy wtryskowe i hydroforowe?

Naprawienie pomp hydroforowych i wtryskowych jest jak najbardziej możliwe. Dość często firmy oferują dojazd do klienta i wzięcie zepsutej pompy. Taką usługę zobaczycie w masz-zap, które obiecuje wymianę niedziałających części na nowe – oryginalne części zamienne, lub, jeśli tylko zgodzisz się, dostaniesz zamienniki, które zostaną stworzone w fabryce dla Ciebie.

Jeśli planujesz remont pompy hydroforowej to pozostaje szczegółowo zweryfikować firmę, której oddasz urządzenie – bardzo istotne jest żeby remont przebiegł szybko i z wykorzystaniem nowoczesnych technik, które uzyskają całkowitą naprawę pomp. Zapewniamy Cię, że Masz-zap w swojej działalności zachowuje zarówno względy bezpieczeństwa oraz pełnego profesjonalizmu.