Kategorie:

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru firmy transportowej do materiałów sypkich?

Avatar
Opublikowane przez Ksawery

Przewóz materiałów bywa trudny i aby był możliwy do przeprowadzenia oraz bezpieczny powinno się wziąć pod uwagę parę najistotniejszych aspektów. Na szczęście na terenie województwa pomorskiego można znaleźć mnóstwo firm przewozowych. Jak przewieźć materiały sypkie? Czym charakteryzuje się rzetelna firma transportowa?

Transport materiałów sypkich – jak przebiega?

Materiały sypkie można przetransportować na różne sposoby i za pomocą różnych maszyn. Przewozi się je na przykład za pomocą barek rzecznych lub masowców morskich. Nie zawsze jednak takie rozwiązanie się sprawdza – nie może być wykorzystane w miejscach, gdzie nie ma możliwości skorzystania z kanałów lub szlaków wodnych. Kolejną opcją jest przewóz kolejowy. Stosuje się do niego klasyczne odkryte wagony. Rozwiązanie to nie sprawdzi się, jednak gdy na trasie nie będzie torów kolejowych. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem będzie więc transport samochodowy. Dzięki nowoczesnym oraz odpowiednio przygotowanym maszynom można sprawnie przewieźć różnorodne materiały sypkie. Lekkie towary przewożone są najczęściej jedno- lub wielokomorowymi silosami. W przypadku cięższych ładunków wybierane są wywrotki, plandeki czy samochody z nadwoziem samowyładowczym.

Przewóz materiałów sypkich – o czym powinno się wiedzieć?

Aby przewóz materiałów sypkich odbył się bezpiecznie, powinno się wziąć pod uwagę parę najważniejszych aspektów. Przede wszystkim nie powinno się przekraczać maksymalnej przewidzianej przez producenta ładowności pojazdu. Dodatkowo załadowany materiał w żadnym wypadku nie może pogarszać widoczności kierowcy. Materiały sypkie należy odpowiednio zabezpieczyć tak, by nie wysypały się podczas transportu oraz tak by wywierały jednakowy nacisk na osie pojazdu.

Jak wybrać rzetelną firmę transportową?

Warto zadbać o odpowiednią firmę tak, by przewóz materiałów być bezpieczny. Wiele osób wybiera na firmę EMIL-TRANS – firma transportowa. Charakteryzuje się ona głównie ogromnym doświadczeniem i fachowym podejściem do klientów. Przewóz materiałów sypkich przeprowadzany jest przy użyciu nowoczesnych, przystosowanych do tego pojazdów. Wykwalifikowana ekipa zajmie się przewozem materiałów takich, jak przykładowo żwir, piasek, gruz czy pozostałości po niwelacjach terenów.