Kategorie:

Kim są frankowicze? Dlaczego potrzebują pomocy?

Avatar
Opublikowane przez Ksawery

Każdy z nas słyszał kiedykolwiek słowo “frankowicz”. Wydaje się jednak, że niewiele osób dokładnie zdaje sobie sprawę, o kim mowa. W związku z tym dobrze jest wytłumaczyć  pewne kwestie takie jak to, kim są frankowicze i dlaczego pomoc frankowiczom (Gdańsk) jest niezbędna, aby większość z nich wiodło przyzwoite, godne życie pozbawione znacznych zobowiązań finansowych. Zachęcamy, aby zapoznać się z kilkoma informacjami w tym temacie!

Kogo określamy frankowiczem?

Warto opowiedzieć nieco o kwestiach bardziej historycznych. W latach 90. wielu Polaków odkryło, że kredyt, który weźmie się we frankach szwajcarskich, wydaje się znacznie bardziej opłacalny. Owszem, na dokumentach sprawa wyglądała naprawdę dobrze. Kredyty frankowe były popularne w całym naszym kraju, a wedle statystyk nawet ponad pół miliona obywateli naszego kraju zaciągnęło takowy. Mało kto spodziewał się wtedy, że konieczna będzie pomoc dla frankowiczów (Gdynia-> http://adwokatcar.pl/kredyty-frankowe-sopot-gdansk-gdynia-trojmiasto/, na przykład, jest miastem, w którym można bez problemu takową zdobyć, ale o tym za chwilę).

Dlaczego pomoc frankowiczom (Trójmiasto) jest istotna?

Mnóstwo Polaków, którzy jeszcze nie zdołali spłacić swoich kredytów, zostało nagle zaskoczonych tym, że banki dające umowy frankowe nagle przestały być tak uczciwe, jak mogłoby to się wydawać na papierze. Problemów było wiele – banki między innymi manipulowały nieustannie kursem franka szwajcarskiego w znany tylko sobie sposób. Dlatego ludzie, którzy w latach 90. zdecydowały się na kredyt, niekiedy muszą go spłacać do teraz, a końca nie widać. Z tego powodu pomoc frankowiczom Trójmiasto jest tak ważna. Warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy się zajmują takimi sprawami jak umowy frankowe Trójmiasto. Niezwykle zachęcająco brzmi wieść, że coraz więcej frankowiczów daje sobie radę z długami lub nawet je anuluje.