Kategorie:

Jakie składniki znajdują się w naturalnych kosmetykach?

Kosmetyki dla dzieci – zwłaszcza tych najmniejszych – powinny mieć właściwie dobrany skład. Najlepszym wyborem okazują się być najwyższej jakości naturalne kosmetyki dla dzieci, których zakup nie stanowi obecnie większego problemu. Zanim jednak udamy się do sklepu warto wiedzieć, jakich składników w takich kosmetykach szukać, aby faktycznie zatroszczyły się one o skórę maluszka.

Naturalne kosmetyki dla dzieci wolne są od substancji wysuszających. Zalicza się do nich piętnowane przez dermatologów SLS oraz SLES. Nawet dzieci, które nie mają żadnych problemów skórnych nie zniosą dobrze takich substancji. Kosmetyki naturalne nie powinny zawierać także mydła ani pochodnych formaldehydu.

Tym, co z kolei znajduje się w naturalnych kosmetykach dla dzieci są wyciągi z roślin i kwiatów. Producenci często sięgają po wyciągi roślinne, które dobierane są niezwykle precyzyjnie. Jeżeli kosmetyk zawiera aromaty, to są to wyłącznie substancje pochodzenia naturalnego. Wymieć można takie składniki, jak proteiny ryżu, ekstrakt z hibiskusa, masło Shea.