Kategorie:

Jakie są zalety nauki dwóch języków w przedszkolu?

Avatar
Opublikowane przez Ksawery

Na pewno w tych czasach poznawanie języków obcych jest koniecznością. Warto w związku z tym uczyć dzieci innego języka od małego. Przedszkole językowe w Łomiankach zapewni dziecku szansę na poznanie języka angielskie wcześnie. Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem żeby dowiedzieć się więcej informacji o nauce języka obcego przez dzieci.

Dlaczego warto zacząć naukę języków obcych w przedszkolu?

Niektórzy pojawiają mit że małe dzieci nie mogą przyswoić wystarczającej ilości informacji, by nauka była sensowna. Jest to oczywiście kłamstwo, ponieważ nauka języka obcego dzieci niesie za sobą wiele zalet, którymi są:

nauka języka obcego jest dla dzieci wspaniałą zabawą,
nauka od małego to szansa na dwujęzyczność u dziecka,
nauka we wczesnym wieku jest idealnym treningiem dla mózgu dziecka, gdyż pozwala rozwijać procesy poznawcze,
umiejętność mówienia językiem to ogromny atut w dorosłym życiu,
zajęcia dodatkowe z języka obcego są szansą na nawiązanie nowych przyjaźni.

Jak to wygląda w praktyce?

Nauczanie dwujęzyczne jest to zintegrowana nauka przedmiotowo – językowa, dążące aby uczniowie swobodnie posługiwali się zarówno w mowie i w piśmie językiem ojczystym a także obcym na dokładnie tym samym poziomie. Taka metoda sprawi, że możliwe jest zgłębienie wiedzy wraz z umiejętnościami językowymi w szerokim zakresie.

Nauka języka obcego – jakie są jej etapy?

Miej w pamięci że nie zawsze jest łatwo. Każdy maluch jest inny i w w swoim własnym tempie uczy się języka obcego. Niemniej jednak z reguły po dłuższym okresie maluch nabiera odwagi i zaczyna budować zdania, poznaje coraz więcej zwrotów i zapamiętuje akcent. Pamiętajmy że na początku nie warto uczyć dziecka gramatyki.