Kategorie:

Jak wywieźć gruz po wyburzeniach?

Avatar
Opublikowane przez Ksawery

Kiedy remontujesz dom albo dokonujesz rozbiórki z pewnością w twojej okolicy wala się spora ilość niepotrzebnego gruzu. W zgodzie z prawem nie należy pozostawiać go na własnym terenie. Za to może grozić ci kara grzywny. Jaki jest sposób aby tego uniknąć?

Czy da się recyklingować odpady budowlane?

Gruz to świetny materiał budowlany, niezależnie czy jest to gruz ceramiczny, ceglany czy betonowy. Po poddaniu go obróbce w postaci skruszenia, istnieje możliwość, by wykorzystać go do budowy dróg, podjazdów czy tarasów. Zastosowań jest wiele i warto skorzystać z tak dobrego materiału. Możesz to zrobić sam, jednak gdy nie znajdziesz dla niego funkcji, oddaj to odpowiedniej firmie zajmującej się wywozem ziemi i recyklingiem gruzu. Firma Fb-jelcz od lat zajmuje się wywozem gruzu. Działa na terenie Gdańska, Gdyni oraz całego Trójmiasta. Zaufaj nam i pozbądź się problemu.

Jak wywieźć odpady takie jak gruz?

W przypadku, gdy nie chcemy wykorzystać bądź przetworzyć odpadków budowlanych, mamy obowiązek doręczyć je do PSZOK-u w Sopocie. Da się wykonać to we własnym zakresie, jednak kiedy nie dysponujesz, możesz skorzystać z oferty renomowanego usługodawcy zajmującego się wywozem gruzu i ziemi. Taka taktyka posiada wiele korzyści – przede wszystkim firma trudniąca się wywozem odpadów budowlanych podstawi w komfortowym dla nas miejscu kontener dopasowany wielkością do przewidzianej ilości odpadów. Po pracach rozbiórkowych wystarczy napełnić go pozostałościami, a wywóz zostawić firmie. Należy pamiętać że za niedostarczenie odpadów do PSZOK-u lub wyrzucanie ich w miejscu niedozwolonym (to znaczy lokacji innej niż zakład utylizacyjny) grozi mandat w wysokości od 200 zł do nawet 5000 zł.