Kategorie:

Garnitur uszyty na miarę – czy zawsze jest drogi? W jaki sposób wybrać najlepszego krawca?

Avatar
Opublikowane przez Ksawery

W trakcie przygotowania do istotnych dla nas imprez za każdym razem pragniemy wyglądać fantastycznie. Jednak wielu z nas zależy też na tym, aby nie było to zbyt kosztowne, gdyż najprawdopodobniej jest to strój tylko na jeden wieczór. Jest to duży błąd. Nie zapominajmy bowiem, iż w przypadku prawidłowo dopasowanego garnituru, będzie to ubiór na wiele lat i za chwilę przekonamy się dlaczego. Niezależnie bowiem od kwestii finansowych zdarzają się w życiu momenty, w których powinniśmy zainwestować w ubranie szyte na miarę, idealnie dobrane do naszych preferencji i wymiarów.

Czy strój szyty na miarę musi być kosztowny?

To zazwyczaj powielany mit, zwłaszcza w środowisku męskim, to znaczy – garnitur zakupiony w sklepie jest drogi, nie mówiąc już o takim szytym na miarę. Dużo zależy od tego, jakiego krawca wybierzemy, oraz jakiego materiału użyjemy podczas komponowania naszego garnituru, taką kwotę będziemy zobligowani za niego zapłacić. Ceny na rynku są bardzo różne, ale zazwyczaj oscylują od 1500 do 4000 tysięcy złotych. W tym przypadku odpowiedzi na pytanie, czy stanowi to duży czy mały koszt, musimy udzielić sami, gdyż jest to kwestia mocno indywidualna. Jednak, nie zapominajmy o tym, aby w komplecie do tego pytania, postawić sobie jeszcze jedno – jak chce się prezentować w swoim nowym garniturze?

Dlaczego warto przeznaczyć pieniądze na garnitur szyty na miarę?

Największą zaletą garnituru szytego na miarę jest to, jak w nim wyglądamy. W większości przypadków, zwłaszcza w kategorii odzieżowej, lepiej wyglądają rzeczy, które są dobrane dobrze do użytkownika. Możemy poczuć się wtedy bardziej wyraziści, a nasze atuty są wyeksponowane. Trzeba też podkreślić, że oczywiście garnitur nie jest przez nas noszony codziennie, jednak w tym tkwi jego wyjątkowość. Pamiętajmy bowiem, że jest to ubiór, służący właśnie w specjalnych okazjach, w których zazwyczaj pragniemy wyglądać świetnie i czuć się pewnie, a przede wszystkim komfortowo.

Jaka jest największa różnica między garniturem od krawca, a takim ze sklepu?

Największą zmianę poczujemy w wygodzie noszenia. Bądźmy zatem gotowi na to, że w sieciówkach nie ma idealnych rozmiarów pod nas – co jest wiadome. Szwalnie, które posiadają kontrakty ze sklepami, szyją ubrania rozmiarowo, wedle ogólno znanych wymiarów. M L czy S, to najczęściej stosowane aktualnie rozmiary. Mogą one się różnić między sobą nawet w obrębie tej samej marki, ale nie zmienia to faktu, iż w dalszym ciągu nie będą dopasowane do naszej sylwetki perfekcyjnie w każdym miejscu naszego ciała. Jeden może posiadać za szerokie biodra do rozmiaru M, a kolejny za szeroką klatkę piersiową, aby móc kupić S-kę. Gdy idziemy na przymiarki do krawca wyżej wymienione problemy, a przede wszystkim nasze niedoskonałości nie mają znaczenia. Każda część naszego ciała zmierzona jest osobno i bazując na tych wymiarach projektowana jest nasza druga skóra na przyjęcia okolicznościowe i eleganckie wieczory.

W jaki sposób szukać idealnego krawca?

Jeśli podjęliśmy decyzje o tym, iż chcemy mieć strój uszyty na miarę czas na to, aby znaleźć idealnego krawca. Wiele naturalnie zależy od tego, gdzie żyjemy. Dobrze będzie w takiej sytuacji posłużyć się ewentualną rekomendacją przyjaciół lub rodziny. Możemy też wykorzystać internet w procesie szukania idealnej dla nas propozycji. Jak mawiają, wszystkie chwyty dozwolone, pamiętajmy, iż najistotniejszy jest nasz komfort i znalezienie odpowiedniego krawca.

Źródło: Firma szyjąca garnitury na miarę online