Kategorie:

Ciężarówka na gaz to świetne rozwiązanie. Tylko czy dla każdego?

Avatar
Opublikowane przez Ksawery

Wszyscy kierowcy ciężarówek świetnie zdają sobie sprawę, że zużycie paliwa tego rodzaju pojazdu jest bardzo duże. Dlatego wszelkiego rodzaju firmy transportowe są zmuszone, by pokrywać niesamowicie kosztowne rachunki za paliwo. Warto zatem rozważyć, czy ciężarówka na gaz przyniesie wymierne korzyści i czy każdy kierowca i każda firma transportowa będą z tego rozwiązania zadowoleni. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma informacjami na ten temat.

Gaz do diesla – czy jest to możliwe? Jaki wybrać

Na sam początek należałoby wyjaśnić, jakiego rodzaju gaz będzie idealny do większości ciężarówek. Mowa nie o LPG, które jest bardzo popularnym rozwiązaniem w samochodach osobowych, a LNG, a więc instalacja gazowa do diesla -> http://elpigaz.com/pl/instalacje-lpg-do-diesla/. Wielu kierowców osobówek może być zaskoczonych możliwością, jaką jest gaz do diesla, ale obecnie praktyka ta jest w zasadzie na porządku dziennym. Koszty montażu takiej instalacji nie są szczególnie wysokie, a różnorakie badania dowodzą, że niezwykle szybko mogą się one zwrócić – zresztą, podobnie jest przecież kiedy mowa o LPG w autach osobowych. 

Gaz do diesla w ciężarówce – zalety

Ciężarówka na gaz to świetne rozwiązanie dla każdej firmy transportowej, czego dowodem są różnorakie wyliczenia. Przede wszystkim dzięki temu ilość pieniędzy wydanych na paliwo może zmaleć nawet o piętnaście procent, co w perspektywie roku niemal codziennego jeżdżenia przynosi miażdżące korzyści. TIR na gaz nie jest już przyszłością wywodzącą się z książek fantastyczno naukowych, tylko zjawiskiem niezwykle powszechnym. Ciężarówka na gaz jest świetnym pomysłem również dzięki temu, że ten rodzaj paliwa w dużym stopniu redukuje hałas generowany przez ciężarówkę, a także zmniejsza emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Jak zatem widać, ciężarówka na gaz wiąże się z samymi korzyściami! W związku z tym warto zainwestować w tę instalację.