Kategorie:

Agregaty prądotwórcze na gaz ziemny – jakie niosą korzyści i jak je zastosować?

Avatar
Opublikowane przez Ksawery

Agregat prądotwórczy jest często wybieranym urządzeniem z powodu swoich licznych zalet. Stosowany jest w miejscach, gdzie nie ma energii elektrycznej lub, gdy ma miejsce awaria zasilania. Jednak na rynku można znaleźć mnóstwo rozmaitych modeli urządzeń, co wiele osób może wprowadzić w zakłopotanie. Oprócz tego należy koniecznie zwrócić uwagę na kilka najważniejszych aspektów, gdyż tylko wtedy sprzęt będzie przydatny i wydajny. Czym dokładnie są agregaty prądotwórcze? Kiedy się ich używa? Jaki model wybrać?

Jak korzysta się z agregatów prądotwórczych?

Podstawowym celem agregatu jest generowanie energii elektrycznej. Sprzęt można podzielić na trzy części. Pierwszą z nich jest silnik spalinowy. Dzięki niemu możliwe jest dostarczenie niezbędnej mocy, co jest możliwe dzięki spalaniu paliwa. W agregatach nie może zabraknąć także prądnicy. Dzięki niej ruch obrotowy silnika jest przekładany bezpośrednio na energię elektryczną. Żeby prąd mógł być wykorzystywany w domowej instalacji, konieczne jest jeszcze zamiana go na przemienny typ energii, za co odpowiada falownik.

Agregat prądotwórczy – kiedy się go używa?

Agregaty prądotwórcze stosowane są głównie tam, gdzie nie ma prądu. Sprawdzają się na przykład w lesie, na placu budowy czy podczas robót drogowych. Niezwykle często agregaty stosowane są też jako awaryjne źródło zasilania. Wiele osób ma sprzęt w domu jednorodzinnym czy letniskowym, w których często mają miejsce przerwy w dostawach energii.

Jaki rodzaj silników może być zastosowany w agregacie?

Pośród agregatów można znaleźć rozmaite typy silnika, najczęściej wybierany jest:

Silniki diesla

uważane są za wyjątkowo proste oraz energooszczędne rozwiązanie, agregaty są bardzo sprawne – jedyną trudnością może być uruchomienie urządzenia w niskich temperaturach.

Silniki benzynowe dwusuwowe

Choć ten typ silnika jest bardzo wytrzymały i nieskomplikowany, jego wadą będzie nieco niestabilna praca.

Silniki benzynowe czterosuwowe.

Wybierane są ze względu na równą oraz wydajną pracę, a dzięki dużej mocy można uruchomić agregat nawet przy niskich temperaturach.

Agregaty prądotwórcze na gaz ziemny – co powinno się o nich wiedzieć?

Coraz chętniej wybierane są urządzenia zasilane propanem-butanem. W takim modelu paliwo pochodzi z doprowadzonej do domu instalacji lub butli, w której znajduje się propan-butan. Tego typu rozwiązanie wyróżniają przede wszystkim niskie koszty eksploatacji. Agregat będzie również przyjazny dla środowiska i zdecydowanie solidniejszy niż inne rodzaje. Modele zasilane na propan-butan niszą się wolniej dzięki temu, że paliwo nie zawiera związków wywołujących mechanizmu.

Fachowy podstawca to Himoinsa – agregaty prądotwórcze na gaz i nie tylko. 

Agregaty prądotwórcze – rodzaje?

Urządzenia można także podzielić zależnie od konstrukcji. Najczęściej używane są agregaty stacjonarne. Pozwalają one wytworzyć maksymalnie dużo energii, jednak trzeba pamiętać, że ich przewiezienie w inne miejsce będzie utrudnione. Z tego względu klienci, którzy szukają mobilnego modelu decydują się zazwyczaj na wariant przenośny. Charakteryzuje się on wygodnymi uchwytami oraz kółkami. Rozwiązaniem pośrednim będzie agregat prądotwórczy walizkowy. Jego nazwa wskazuje na wygodny kształt urządzenia, które ma uchwyt i jest wyjątkowo lekkie.

Agregat prądotwórczy – podstawowe zalety

Główną zaletą agregatu jest generowanie najwyższej jakości energii elektrycznej przy jednoczesnych niewielkich stratach w produkcji. Na skutek tego możliwe jest wydajne generowanie energii elektrycznej nawet dla całego przedsiębiorstwa podczas wielogodzinnej awarii zasilania. Następną dużą korzyścią będą nieduże koszty utrzymania, ze względu na zastosowanie paliwa. Kupno także nie będzie dużym wydatkiem. Najlepsze urządzenia są dostępne już w cenie paru tysięcy. Dzięki temu, że na rynku dostępnych jest wiele wariantów agregatów, każdy znajdzie urządzenie dopasowane do swoich oczekiwań.

Gdzie można kupić agregaty prądotwórcze?

Obecnie dużo firm oferuje agregaty prądotwórcze. Niemniej aby zyskać pewność wydajności i wysokiej jakości sprzętu, podczas wybierania najlepszej firmy dobrze jest zwrócić uwagę na parę najważniejszych aspektów. Po pierwsze przedsiębiorstwo powinno długo działać na rynku, ponieważ wiąże się to z dużym doświadczeniem. Liderzy zapewniają sprzęty, które charakteryzują się dobrą pracą, a dodatkowo będą sprawne przez długie lata. Warto sprawdzić opinie o firmie, które dostępne są w sieci, ponieważ są one gwarancją rzetelności oraz wiarygodności marki.